12 grudnia 2011. BYE-BYE BATHORY! (Budapeszt, Instytut Polski)

Jako zakończenie projektu Bathory Ekspress Nyska zaparkowała w Budapeszcie, przed Instytutem Polskim (1065 Budapest, Nagymező u. 15) . W Instytucie Polskim 12 grudnia od godz. 18 odbyły się rozmowy z uczęstnikami projektu, wystawa zdjęć oraz pokaz filmu dokumentającego całą podróż. Szczegóły tutaj.

Batory Express to polsko – węgierski projekt kulturalny i objazdowa galeria w Nysce. Z okazji przekazania prezydencji UE oraz dziesięciolecia Centrum Węgierskiego w Krakowie stworzyliśmy interdyscyplinarny program kulturalny organizowany aby rozpocząć dyskusję o “Wspomnieniach i przyszłości przyjaźni dwóch narodów”. Objazdowa galeria w polskiej Nysce zawitała do pięciu węgierskich (Budapeszt, Pécs, Szeged, Debreczyn, Miskolc, Węgry) oraz jedenastu polskich miast (Tarnów, Stary i Nowy Sącz, Katowice, Warszawa, Gdańsk, Sopot, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków) by zbierać oraz prezentować fotografie i narracje związane z bratnim krajem.

Projekt rozpoczął się 23 marca w dniu przyjaźni polsko-węgierskiej, a zakończył 30 czerwca w Warszawie, w dzień oficjalnego przekazania prezydencji w UE.

Szczegóły o projekcie na stronie Bathory Ekspress:
www.bathoryexpressz.com

inne programy