Patch: audio_visual_lab, 10-12.10.2013 Kraków

p a t c h : audio_visual_lab – międzynarodowe wydarzenie poświęcone współczesnym formom kreacji w sztuce cyfrowej. To wydarzenie, podczas którego świat nauki i sztuki współpracuje ze sobą skupiając się na nowych nurtach i rozwiązaniach w sztuce audiowizualnej tworzonej przy użyciu nowych technologii, platform typu open-source, maszyn i narzędzi, które są rozwijane i przetwarzane przez ich użytkowników, gdzie często “cyfrowość” przenika się z “analogowością”.

p a t c h to wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki wyselekcjonowanych prac audiowizualnych i instalacji artystów z Polski i z zagranicy wpisujących się m.in. w takie dziedziny kreacji jak mapping, sztuka generatywna, interaktywna, DIY, net-art, wideo-art, sound-art, eksperymentalne formy filmowe, projekcjonizm, VJing, często wykraczając poza granice znanych dyscyplin.
p a t c h to warsztaty prowadzone przez specjalistów – praktyków, podczas których możesz poznać narzędzia i techniki cyfrowych mediów, rozwijające się poza głównym obiegiem, a będące ważnym elementem w rękach współczesnych twórców. Podczas warsztatów znani artyści i akademicy z Polski i z zagranicy zapoznają uczestników z możliwościami, jakie dają nowe technologie i pokażą jak można z nich korzystać w procesie tworzenia. Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji.

W tym roku we współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz krakowskiej ASP odbędą się specjalne kilkuetapowe warsztaty poświęcone technice mappingu, prowadzone przez uznanych artystów multimedialnych: Martina Boverhof [Holandia], Thomas Kussmack [Niemcy], Peter Kirn [USA/Niemcy]. Efektem tej współpracy będzie interaktywna instalacja zaprezentowana podczas III Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz 2014 (06-16.03.2014) w Bunkrze Sztuki w Krakowie.

p a t c h to AV perfomance z udziałem międzynarodowych artystów oraz noc audiowizualna z ambitną muzyką elektroniczną suto zaprawioną spektakularnymi wizualizacjami tworzonymi na żywo.

Program: http://patchlab.pl/pl/program/

festiwal sztuki