16 lipca 2005. KONCERT ZSUZSY ELEKES (Zakopane)

Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego

Międzynarodowy Festiwal Organowy należy do 2 najważniejszych imprez kulturalnych Zakopiańskiego Lata. Rozpoczyna się w ostatnią sobotę czerwca i trwa do połowy sierpnia. Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują m.in. ks. Kardynał Franciszek Macharski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Burmistrz Miasta Zakopane. Patronaty honorowe nad poszczególnymi koncertami sprawują także konsulowie placówek dyplomatycznych krajów, z których pochodzą goście zagraniczni. Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów jak i społeczności lokalnej.

„Muzyka organowa wypełnia latem Zakopane od czterech lat. Koncerty odbywają się wieczorami w Kociołach i mają już swoje stałe grono miłośników. Często przychodzą oni na koncerty prosto z gór, by w zaciszu posłuchać muzyki. Impreza z roku na rok, jak rozgrzewająca gospodarka, przybiera na liczbie koncertów i ich obsadzie. Aż dziw bierze, że dzieje się to w raczej posępnych dla kultury czasach.” [Tygodnik Podhalański, 2004]

W roku 2005 planowane są 12-15 koncertów, w których wystąpią m.in. artyści: z Austrii, Słowacji, Niemiec, Hiszpanii, Francji, USA i Polski.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Festiwalowi towarzyszy kwesta, przekazana w całości na cele charytatywne.

muzyka