2 maja 2004. KONCERT KORAI ÖRÖM NA MAJOWSKE KRAKOWSKIEJ (Błonia Krakowskie)

Gość: zespół “Korai öröm”

W ramach tradycyjnej imprezy kulturalnej pt. Majówka Krakowska odbył się na Krakowskich Błoniach koncert węgierskiego zespołu Korai Öröm w organizacji Centrum Węgierskiego oraz Konsulatu Generalnego Republiki Węgierskiej.

Celem tegorocznej Majówki było uhonorowanie faktu rozszerzenia Unii Europejskiej. Przed koncertem Konsul Generalny Republiki Węgierskiej, pan Nagyiványi Zoltán przywitał zgromadzonych ludzi. Atmosfera była gorąca.
Korai Öröm powstał w 1994 r. Od tego czasu wydali 8 płyt. Oprócz tego koncertowali w licznych miastach i na licznych festiwalach w kraju i za granicą, komponowali muzykę do sztuk teatralnych a także do filmów. Jeden z recenzentów pisze o zespole : “Tradycje medytacji z Dalekiego Wschodu mieszają się w niej z anglosaskim rockiem psychodelicznym, arabskie, afrykańskie i australijskie motywy folklorystyczne z kulturą cybernetyczną. Jest to muzyka barwna, jednocześnie spójna, dopracowana do ostatniego szczegółu, precyzyjna — na światowym poziomie.”
Za wsparcie finansowe przy realizacji projektu dziękujemy Urzędowi Miasta Kraków, Grupie Especto, Konsulatowi Generalnemu Republiki Węgierskiej w Krakowie oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych w Budapeszcie.

muzyka