29 kwietnia 2006. FESTIWAL EUROPEJSKI W KRAKOWIE. W ramach projektu Pociąg Europa 2006

Festiwal Europejski w Krakowie
w ramach projektu Pociąg Europa 2006

Pociąg Europa 2006 to pociąg specjalny ze 100 osobami na pokładzie, który 24. kwietnia 2006 roku wyrusza w ośmiodniową podróż przez dwa stare i pięć nowych krajów Unii Europejskiej. Trasa prowadzi z Berlina, przez Czechy, Austrię, Słowenię, Węgry, Słowację i Polskę. Zatrzyma się na 7 dworcach, na których odbędzie się  Festiwal Europejski:

BERLIN (24.04.)
– ČESKÉ BUDĔJOVICE (24.04.)
– MARIBOR (25.04.) – PÉCS (26.04.)

– KOŠICE (27.04.)- KRAKÓW (29.04.)
– ZGORZELEC/GÖRLITZ (30.04.) – BERLIN (01.05.)

1 maja 2006 roku, w drugą rocznicę rozszerzenia Unii Europejskiej, Pociąg w ramach imprezy finałowej powróci do Berlina, gdzie Pasażerowie złożą wnioski z dyskusji i obserwacji na ręce Pani Kanclerz Angeli Merkel i przedstawicieli Unii Europejskiej.
29 kwietnia 2006, pod patronatem honorowym Ministra Spraw Zagranicznych RP – Stefana Mellera Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz
Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. Karola Musioła, świętujemy Festiwal Europejski w Krakowie.
W dniu Festiwalu na Rynku Głównym spotkają się artyści, muzycy i pisarze z Polski i innych krajów Europy. 70 młodych osób zaprezentuje swoje pomysły na temat Europy za pomocą filmu, tańca, teatru, instalacji i muzyki. Szczegółowy program Festiwalu będzie dostępny na plakatach i na stronie internetowej Urzędu Miasta Krakowa.
Dzięki degustacjom, będzie można skosztować przysmaków naszych sąsiadów. Na środku Rynku umieszczony zostanie punkt informacyjny, w którym kraje europejskie będą miały możliwość zaprezentowania się mieszkańcom Krakowa. Dostępne będą także materiały na temat Unii Europejskiej.
W ramach Festiwalu odbędą się także imprezy organizowane przez stowarzyszenia krakowskie – konferencje, pokazy filmowe, koncerty a także projekcje multimedialne.
Informacja i kontakt w Krakowie:
Anna Olszowska (Regional Coordinator Kraków)
Email: anna.olszowska@europazug.de
Tel.: 0506 60 22 63
Pociąg Europa 2006 jest projektem Stowarzyszenia MitOst, Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej oraz Towarzystwa im. Edyty Stein we Wrocławiu. Jest wspierany ze środków Komisji Europejskiej, Fundacji Roberta Boscha i Stowarzyszenia MitOst.
dialog społeczny